.
Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMisja polskich przedsiębiorców do Albanii (Tirana, Durres) 26 – 29 września 2018 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Arkadiusz Szymański | 2018-09-14 11:42:05
www.kig.pl


Szanowni Państwo,

W imieniu Krajowej Izby Gospodarczej zapraszamy do udziału w Misji Gospodarczej do ALBANII w dniach 26-29 września 2018 r. z udziałem przedstawiciela kierownictwa Ministerstwa Energii.

Misja przygotowywana jest we współpracy z Unia Izb Przemysłowo Handlowych Albanii, Ambasadą RP w Tiranie oraz Ambasadą Albanii w Warszawie przy wsparciu Polsko-Albańskiej Grupy Parlamentarnej.

 

Dlaczego Albania?

  • Albania jest krajem o dużym potencjale gospodarczym ze względu na położenie geograficzne i zasoby naturalne. Wzrost gospodarczy kraju wykazuje oznaki stabilności gospodarczej i konsolidacji fiskalnej, dzięki stopniowemu ograniczaniu deficytu budżetowego i długu publicznego.
  • Albania realizuje szeroki program reform i modernizacji swojej gospodarki m.in. w zakresie polityki fiskalnej, celnej, systemu energetycznego kraju i poszerza współpracę międzynarodową.
  • Rząd podejmuje działania na rzecz poprawy regulacji prawnych dot. funkcjonowania biznesu, wzrostu konkurencji miejscowych produktów i usług, zmniejszenia szarej strefy w gospodarce, polepszenie sektora finansowego, reformy rynku pracy, pobudzania wzrostu zatrudnienia, reformy systemu emerytalnego, poprawy funkcjonowania administracji publicznej.
  • Albania oferuje sprzyjające środowisko do prowadzenia działalności gospodarczej, atrakcyjne programy inwestycyjne w sektorach strategicznych – ułatwienia w procedurach administracyjnych.

 

Potencjalne dziedziny współpracy

Do potencjalnych dziedzin współpracy z partnerami albańskimi należy zaliczyć: sektor energetyczny (w tym energetyka wodna), przemysł wydobywczy i górnictwo (modernizacja górnictwa, ratownictwo górnicze), rolnictwo, przetwórstwo rolno-spożywcze, rybołówstwo, turystykę, wyposażenie hoteli, budownictwo, IT, infrastrukturę (kolejowa, morska, drogowa), jachty i łodzie.

 

Program Misji

  • 26 września - przylot do Tirany;
  • 27 września - III Forum Biznesu Albania-Polska w Tiranie oraz indywidualne spotkania biznesowe z przedsiębiorcami albańskimi zaproszonymi zgodnie z zainteresowaniami polskich uczestników;
  • 28 września - spotkania z przedstawicielami albańskich organizacji gospodarczych i władz lokalnych w Durres oraz indywidulane spotkania biznesowe;
  • 29 września - wylot z Tirany do Polski.

 

Cena udziału przedsiębiorcy w misji wynosi 4 400 zł netto + 23 % VAT i obejmuje:
- przygotowanie i realizację programu spotkań w Albanii: Tirana, Durres (Forum Biznesu, spotkania B2B, spotkania gospodarcze)

- rezerwację i zakup biletów lotniczych w klasie ekonomicznej na trasie: Warszawa Tirana Warszawa

- rezerwację hotelową w Tirana International Hotel, w pokojach jednoosobowych (hotel uczestnicy opłacają we własnym zakresie na miejscu; cena za pokój ze śniadaniem wynosi ok. 80 Euro)

- ubezpieczenie

- transport lokalny, w ramach programu misji, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, transfer Tirana-Durres-Tirana

- przygotowanie materiałów promocyjnych

- opiekę organizatorów ze strony KIG i pomoc merytoryczną przedstawicieli KIG podczas całego programu misji.


Zainteresowanych udziałem prosimy o wypełnianie formularza udziału w misji REJESTRACJA ON LINE


Kontakt:

Krajowa Izba Gospodarcza - Biuro Współpracy z Zagranicą

Elżbieta Wojtas

tel 022 63 09 752

e-mail: ewojtas@kig.pl

 

Agnieszka Salamończyk

tel 022 63 09 773

e-miał: asalamonczyk@kig.pl

 

 

Zespół COIE